تبلیغات
درباره تهران قدیم و جدید - الان است كه تصادف كند...

الان است كه تصادف كند...

جمعه 22 مرداد 1389 02:18 ق.ظ

نویسنده : محمد توکل
ارسال شده در: مطالب جالب طهران ،

۱۲ سال رانندگی و مسافرت با اتوبوس و پیمودن پیچ ‌و خم جاده‌ها از شهری به شهر دیگر و سر و کله زدن با مسافران از او آدمی ساخته بود که نه که از خیلی مردها چم و خم جاده‌ها را بهتر می‌شناخت.

قبل از اینكه به شركت واحد بیاید سالها با گواهینامه پایه یك رانندگی كرده‌ بود؛ اولین زنی بود كه كه نشست پشت فرمان اتوبوس شركت واحد و شد مسوول جابجایی مسافران از ایستگاهی به ایستگاه دیگر؛ رانندگی در كوه و بیابان او را آنقدر قوی كرده بود كه بتواند با خیال راحت پشت فرمان اتوبوس بنشیند و در خیابان‌های پایتخت مسافران را جابجا كند. آن‌هم در برابر چشمان حیرت‌زده كسانی‌كه به عنوان همكار یا مسافر رانندگی حركاتش را با كنجكاوی می‌نگریستند و در دل با ترسی آمیخته به طعنه به خود می‌گفتند: «.الان است كه تصادف كند....»

رانندگی در جاده شغلی نبود كه بتوان تا آخر آن‌را دنبال كرد، مردان نیز در دازمدت از این كار گریزان بودند چه برسد به فرحناز شیری راننده اتوبوس های بیابانی كه در نقش همسر و مادر در برابر خانواده‌اش مسئولیت‌های دیگری هم داشت.
سال 85 بود كه خانم راننده پس از آزمایش‌های لازم وارد شركت واحد شد، آن زمان كه واگذاری اتوبوس به بخش خصوصی تازه شروع شده بود تصمیم خود را گرفت با رانندگی در بیابان خداحافظی كرد؛ از شركت واحد یك اتوبوس خرید و شد مسوول جابجایی مسافران از ایستگاهی به ایستگاه دیگر در بخش خصوصی، راضی بود از اینكه به خانواده‌اش نزدیك‌تر است، هر شب و روز آنها را می‌بیند در كنارشان است و می‌تواند به آنها برسد.


در كمتر از یك‌ سال همه چیز به خوبی پیش رفت و در كمتر از یك سال اوضاع از آنچه خانم راننده فكرش را كرده بود بهتر شد؛ علاوه‌بر همكاران و مسافران كه حالا توانایی رانندگی او را باور كرده بودند، حالا آوازه شهرتش به گوش مدیران شركت واحد نیز رسیده بود و آنها نیز مایل بودند تا بدانند خانم راننده ای كه در یك سال گذشته بدون هیچ مشكلی با اتوبوس‌های آنها مسافران را در پایتخت جابجا می‌كند، كیست؟
در نهایت خانم شیری را از نزدیك دیدند و كارش را تقدیر كردند؛ یا در مراسم مرسوم و یا با دعوتش به دفتر خودشان كه هر مدیری برحسب جایگاه و رتبه سازمانی خود این‌كار به نوبت انجام داد.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 24 مرداد 1389 11:38 ب.ظ